text1

شنبه, 03 مهر 1400-

بسته حوادث شنبه 16 مرداد

دیده بان هشتم : بلای هولناکی که مرد پلید سر زنان مشهدی آورد / او به مردان هم رحم نمی کرد

مرد پلید در مشهد که زنان بیکاری را نشانه گرفته بود از آنها به خاطر بیکاری سوء استفاده می کرد این مرد پلید حتی به مردان بیکار هم رحم نکرده بود.

 

بسته حوادث


سرنخ هر پرونده‌ای را که می‌گرفتی انتهایش ختم می‌شد به یک زن یا مرد فریب‌خورده‌ای که آه نداشتند تا با ناله سودا کنند و از بخت بد روزگار جذب آگهی استخدامی شده بودند که قرار بود قوتشان را از راه نظافت خانه‌های مردم بگذرانند.

یکی از شاکیان به‌ظاهر متهم که فریب‌خورده است زمانی که به مرکز فرماندهی پلیس فتای استان خراسان رضوی احضار و متوجه شد که به اتهام کلاهبرداری از او شکایت شده، داشت از تعجب شاخ در می‌آورد.

زن جوان روحش هم از ماجرای کلاهبرداری خبر نداشت. او که تا همین چند لحظه قبل 10‌میلیون تومان را هم یکجا ندیده بود چگونه می‌توانست کالایی را با پول سرقتی خریداری کرده باشد.

30 زن و مرد مشهدی فریب این مرد پلید را خوردند
بررسی کارشناسان هم درباره پرونده این زن فریب‌خورده درست از آب درآمد و مشخص شد که او چندی قبل مدارک هویتی خود را برای استخدام در اختیار مسئول یک شرکت نظافتی قرار داده است. حال اینکه چگونه این مدارک اسباب پول‌شویی و کلاهبرداری مجازی شده بودند، پاسخی بود که مأموران به دنبال آن می‌گشتند.

تحقیقات بعدی این پرونده حساب دیگری را برای مجریان قانون روکرد. از قضا این فرد هم بازی خورده بود. مردی که برای امرار معاش خود و از طریق آگهی استخدامی یک شرکت خصوصی جذب آن شده و مدارک هویتی خود را برای شروع به کار در اختیار این شرکت خدماتی قرار داده بود. اما بعد از چند روز متوجه ماجرا می‌شود و تا بخواهد به پلیس مراجعه کند، مأموران او را به عنوان متهم یک پرونده کلاهبرداری احضار می‌کنند.

مرد جوان در اظهاراتش مدعی شد که فرد رابط شرکت نظافتی علاوه بر مدارک هویتی، از او خواسته تا یک حساب جدید در یکی از بانک‌ها باز کند و اطلاعات آن را در اختیار شرکت قرار دهد. او گفت که قرار بوده حقوقش به این حساب واریز شود و چون مبالغ باید از طریق اینترنت واریز گردد نیاز بوده که حسابداری شرکت همه اطلاعات حساب تازه را داشته باشد. طرح نقشه‌ای شوم برای پول‌شویی به همین راحتی که می‌توانست این فرد را به عنوان متهم یک پرونده کلاهبرداری گرفتار کند.

استفاده از اطلاعات 30 قربانی بیکار
تحقیقات پرونده هرچه جلوتر ‌می‌رفت تعداد شاکیان هم بیشتر می‌شد. ابتدا 10نفر بودند اما هرچه بررسی‌ها پیش‌تر رفت این رقم به 20 هم رسید و در نهایت در عدد 30متوقف شد. 30مال‌باخته‌ای که قربانی پول‌شویی فردی ناشناس قرار گرفته بودند. شاکیان به‌ظاهر متهمی که جویای کار بوده و به قصد اشتغال در شرکت نظافتی، حالا در جایگاه متهم قرار گرفته و ده‌ها نفر علیه آن‌ها شکایت کرده بودند.

برای مأموران محرز شده بود متهمان این پرونده اگرچه اتهامی بر آن‌ها وارد است اما خود قربانی شیادی فرد یا افرادی دیگر قرار گرفته‌اند، ماموران تحقیقات خود را ادامه دادند تا مهره اصلی این شبکه پول‌شویی را به دام بیندازند.

مأموران از روی سرنخ‌هایی که شکات پرونده در اختیارشان قرار داده سرنخ‌هایی نه چندان مهم را به دست آوردند. در نگاه اول اگرچه این موارد نمی‌توانست خیلی زود دست مأموران را به متهم یا متهمان اصلی برساند اما همین مستندات موجب می‌شد تا مجریان قانون موفق به ردزنی گرداننده این شبکه کلاهبرداری در فضای مجازی شوند.

دستگیری متهم اصلی در شمال کشور
فکرش را هم نمی‌کرد که مأموران پلیس فتا به این زودی دستش را رو کنند. ابتدا از باب انکار برآمد و مدعی شد که هیچ نقشی در این پرونده نداشته است اما همان سرنخ‌های به ظاهر ضعیف حالا به مستندات متقنی بدل شده بود که نشان می‌داد جوان دستگیر شده نه تنها از اعتماد مردم سوء‌استفاده کرده بلکه با حساب‌های بانکی آن‌ها پول‌شویی انجام داده است.

اطلاعاتی که خیلی زود قفل دهان متهم 26 ساله سابقه‌دار را شکست و این فرد را وادار به اعتراف کرد. مأموران اداره مبارزه با جرائم سایبری پلیس فتای استان خراسان رضوی رد این مرد جوان را از طریق سرنخ‌های مجازی، در یکی از شهرهای شمالی کشور زدند و بلافاصله به سراغ او رفتند.

متهم که دیگر چیزی برای کتمان نداشت در اظهاراتش گفت که تنها در 20روز گذشته به مبلغ 150‌میلیون تومان اقدام به کلاهبرداری و پول‌شویی کرده است. او با 30 حسابی که در اختیارش بوده از طریق فریب کاربران فضای مجازی در سایت‌های واسطه‌گر کالایی را خریداری کرده و مبلغ آن را با آگهی‌های غیر واقعی تأمین می‌کرده است.

شگردی که رئیس پلیس فتای استان خراسان رضوی به آن اشاره کرد و گفت: متهم این پرونده ابتدا با درج آگهی‌ فریبنده استخدام در یک شرکت نظافتی افرادی را جذب می‌کرده و بعد هم با وعده سود بالا و کارهای خدماتی آن‌ها را فریب می‌داده است. در مرحله دوم متهم وقتی اطلاعات حساب قربانیان خود را دریافت می‌کرده با درج آگهی‌های تقلبی از جمله فروش کالاهای غیر واقعی در سایت‌های واسطه‌گر با قیمت‌های وسوسه‌کننده افرادی را به سمت خود می‌کشانده و مبالغی را به عنوان بیعانه از آن‌ها دریافت می‌کرده است. در مرحله سوم این فرد با مبالغ دریافتی که همگی در حساب افراد جویای کار نشسته بوده، اقدام به خرید رمزارز‌های دیجیتالی و یا کالاهایی دیگر می‌کرده و با این شگرد به ظاهر ردی از خود باقی نمی‌گذاشته است.

به گفته سرهنگ جواد جهانشیری، این فرد از سوی پلیس فتای استان یزد هم تحت پیگرد قانونی بوده است. علاوه بر این احتمال افزایش تعداد شکات و نیز رقم کلاهبرداری در این پرونده متصور است. با این حال متهم برای سیر مراحل قضایی و تحقیقات دقیق‌تر به دادسرا منتقل شده است.


پای گانگسترهای مخوف در مشهد قطع شد/ عملیات مسلحانه پلیس
گانگسترها معمولا خلافکارانی هستند که دست به هر جرمی می زنند . گانگسترها این بار مهشد را نشانه گرفته بودند تا بتوانند محموله مرگ را در شهر پخش کنند . گانگسترها اغلب مسلح هستند و گانگسترها مسلحانه و بی رحمانه وارد میدان مبارزه می شوند.گانگسترهای حرفه ای مشهدی دستگیر شدند.
نمی‌دانستند یا می‌دانستند و باور نداشتند، البته از هر جهت به ماجرای این متهمان خطرناک نگاه کنیم، بازی دوسرباختی را آغاز کرده بودند. آن‌ها قصد جابه‌جایی و انتقال یک محموله موادمخدر و تعدادی سلاح جنگی را به مشهد داشتند که در میانه راه ناکام ماندند و همراه یک گروه قاچاقچی موادمخدر دیگر، صید مردان قانون شدند.

ماجرای اولین پرونده از آنجا شروع شد که تیم‌های مرکز عملیات ویژه پلیس مبارزه با موادمخدر استان به سرنخ‌هایی از تحرکات گروهی از قاچاقچیان موادمخدر دست یافتند.

شناسایی محور حرکت گانگسترهای مخوف
به گزارش رکنا، آغاز تحقیقات گسترده در این پرونده، نشان می‌داد که پلیس تنها با یک گروه قاچاقچی مواد روبه‌رو نیست، بلکه با یک باند حرفه‌ای قاچاق سلاح هم روبه‌ روست، گانگسترهای مخوفی که احتمالا نقشه‌های شومی در سر می‌پرورانند.

پلیس در سرنخ‌های به دست آمده متوجه شد که مبدأ حرکت این کاروان شرارت از استان‌های همجوار است و مقصد مشهد، موضوعی که همواره تیم‌های مبارزه با موادمخدر پلیس خراسان رضوی با آن روبه‌رو هستند.

با ردزنی‌های گسترده اطلاعاتی ، رد قاچاقچیان زده شد و خودروهای حامل بار که کامیون‌های ترانزیت بودند شناسایی شدند.

دستگیری 4قاچاقچی
مأموران پس از شناسایی محور حرکت این کاروان، عملیات خود را بر این محور متمرکز کردند و توانستند با متوقف کردن 2دستگاه تریلی، 4متهم را دستگیر کنند.

در بازرسی از تریلی‌ها نیز ۲۴۰کیلوگرم تریاک و 8قبضه اسلحه جنگی کشف شد.

غافلگیری در مهرآباد
هم‌زمان با این عملیات، گروهی دیگر از مأموران مرکز عملیات ویژه پلیس مبارزه با موادمخدر خراسان رضوی، در جست‌وجوی گروهی دیگر از قاچاقچیان بودند که توانسته بودند محموله موادمخدر را در بار پوششی به مشهد برسانند.

مأموران خیلی زود متوجه شدند که سوداگران مرگ محموله سیاه خود را در دل یک کامیون حامل بار ضایعاتی پنهان و به منطقه مهرآباد مشهد منتقل کرده‌اند.

در ادامه این عملیات مأموران با شناسایی کامیون، این خودرو را متوقف کردند و در بازرسی از آن ۸۳کیلوگرم حشیش را کشف کردند.

سرهنگ مهدی سلیمانیان، رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر خراسان رضوی گفت که در این باره 3متهم دستگیر شده‌اند.

تحقیقات درباره 2پرونده با دستور مقام قضایی آغاز شده است.


آخرین وضعیت واکسن کرونا در ایران تا شانزدهم مرداد 1400
تزریق عمومی واکسن کرونا مهمترین راهکار پیشگیری از همه گیری این ویروس محسوب می شود. ایران از جمله کشورهای تولیدکننده واکسن کرونا است، اما با توجه به تاخیر در تولید انواع واکسن کرونا ایرانی، همچنان نیاز به واردات واکسن کرونا در کشورمان احساس می شود. همچنین باید توجه داشت که کند پیش رفتن روند تامین و تزریق عمومی واکسن کرونا در ماه های گذشته منجر به بروز موج پنجم کرونا در کشورمان شده است.
تا امروز در مجموع 19 میلیون و 904 هزار و 610 دُز واکسن کرونا وارد ایران شده است که از این مقدار 300 هزار دُز توسط بخش خصوصی، 12 میلیون و 630 هزار دُز توسط هلال احمر و مابقی توسط وزارت بهداشت وارد کشورمان شده است.

13 میلیون و 380 هزار دُز از واکسن های وارداتی مربوط به واکسن سینوفارم چین، یک میلیون و 20 هزار دُز مربوط به واکسن اسپوتنیک وی روسیه، 125 هزار دُز مربوط به واکسن بهارات هند و 5 میلیون و 379 هزار و 610 دُز نیز مربوط به واکسن آسترازنکاست که از کشورهای ژاپن، کره جنوبی، ایتالیا و روسیه وارد ایران شده است.

در بین واکسن های ایرانی تا کنون فقط دو واکسن برکت و پاستور مجوز اضطراری مصرف عمومی خود را از سازمان غذا و دارو دریافت کرده اند که از این بین، تا امروز حدود یک میلیون و 850 هزار دُز واکسن برکت و حدود 120 هزار دُز واکسن پاستور تحویل وزارت بهداشت داده شده است. همچنین تا کنون بیش از 861 هزار دُز واکسن برکت تزریق شده، اما آمار دقیقی از میزان تزریق واکسن پاستور اعلام نشده است.

تا ساعت 14 روز گذشته، 11 میلیون و 765 هزار و 528 نفر معادل 14.1 درصد جمعیت کشور حداقل یک دُز واکسن کرونا را دریافت کرده اند و همچنین 2 میلیون و 970 هزار و 669 نفر فقط معادل 3.6 درصد جمعیت کشور هر دو دُز واکسن کرونای خود را دریافت کرده اند.

در 24 ساعت منتهی به ساعت 14 دیروز، 297 هزار و 336 دُز جدید واکسن کرونا به ایرانیان تزریق شد و آمار کامل واکسیناسیون به 14 میلیون و 736 هزار و 197 دُز رسید. میانگین سرعت روزانه تزریق واکسن کرونا در 15 روز ابتدایی مرداد نیز 337 هزار و 472 دُز در روز بوده است.

طبق وعده علیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا از مهرماه باید ماهانه 10 تا 11 میلیون دُز واکسن در چرخه واکسیناسیون عمومی مصرف شود که از این مقدار 7 میلیون دُز واکسن برکت، یک میلیون دُز واکسن پاستور، یک میلیون دُز واکسن اسپوتنیک ایرانی و یک تا 2 میلیون دُز واکسن وارداتی از کشورهای مختلف خواهد بود.

گفتنی است؛ هم اکنون واکسن های ایرانی «نورا»، «فخرا»، «رازی» و «اسپایکوژن» (تولید مشترک ایران و استرالیا) در مراحل کارآزمایی بالینی قرار دارند.


این مرد هر دو زنش را کشت / او در زندان به قتل زن اولش هم اعتراف کرد
مرد قاتل که به جرم قتل همسر دومش در زندان بود به خاطر عذاب وجدان به قتل همسر اولش نیز اعتراف کرد.
پلیس آمریکا در خصوص این پرونده عنوان کرد که متهم 55 ساله در سال 2009 به جرم قتل همسر دومش دستگیر و به 40 سال زندان محکوم شد اما پس از گذشت چندسال از دوران محکومیتش به خاطر عذاب وجدان اعتراف کرد که همسر اولش را نیز به قتل رسانده و جسدش را دفن کرده است.

با اعتراف این متهم پرونده قتل لاینحل قدیمی گشوده شد ، قتلی که سال ها ماموران به دنبال قاتلش بودند و موفق نشده بودند شواهدی از وی به دست آورند اما با اعتراف قاتل توانستند راز این قتل قدیمی را فاش کنند.

گفتنی است که در حال حاضر با کشف جسد همسر اول متهم مجدد رسیدگی به پرونده این قاتل در جریان دستورات پلیس قرار گرفت.

رکنا

insta1بروزترین خبرهای حقوقی و قضایی کشور را در صفحه اینستاگرام ما دنبال فرمایید

منتشر شده در شنبه, 16 مرداد 1400 11:53

 

 apple1  android1  tel11  insta1

گیف جدید دیده بان

ارز - طلا - سکه قیمت ( تومان )
دلار 27,681
یورو 32,459
پوند 38,203
یوان چین 4,305
دینار عراق 207
دینار کویت 93,170
درهم 7,538
لیر 3,160
سکه بهار آزادی 11,448,000
سکه امامی 11,864,000
نیم سکه 5,950,000
ربع سکه 3,500,000
سکه 1 گرمی 2,207,000
طلای 24 عیار 1,541,600
طلای 18 عیار 1,156,200
طلا مثقالی 5,010,000
طلا اونس 175
بیت کوین 1,217,964,277
اتریوم 81,658,950
مابقی ارزها
دلار کانادا 21,950
دلار استرالیا 20,380
دلار نیوزلند 19,980
دلار سنگاپور 20,640
دلار هنگ کنگ 6,750
ریال عربستان 8,088
ریال قطر 7,730
ریال عمان 72,260
فرانک سوییس 30,170
کرون سوئد 3,300
کرون دانمارک 4,730
کرون نروژ 3,265
دینار بحرین 73,580
لیر سوریه 76
روپیه هند 410
روپیه پاکستان 185
منات آذربایجان 0
درام ارمنستان 62
لاری گرجستان 8,920
رینگیت مالزی 3,650
بات تایلند 857
افغانی 335

Copyright 2019 All Rights Reserved

طراحی سایت خبری توسط نونگار پردازش