text1

شنبه, 03 مهر 1400-

بسته حوادث 23 شهریور

دیده بان هشتم : بازداشت باند مافیایی فروش داروهای بیمارستانی ویژه کرونایی
۳۰ نفر به جرم خروج داروهای کرونایی از بیمارستان بازداشت شدند.

 

بسته حوادث


معاون نظارت و بازرسی امور فرهنگی و اجتماعی بازرسی‌ کل کشور از بازداشت ۳۰ نفر به جرم خروج داروهای کرونایی از بیمارستان خبر داد و گفت: این افراد متخلف داروها را با ۲۰برابر قیمت در بازار به فروش می‌رساندند.
حجت الاسلام والمسلمین محمدمهدی عرب‌انصاری به تشریح اقدامات انجام شده سازمان بازرسی در مقابله با ویروس کرونا در کشور پرداخت و اظهار داشت: از ابتدای شیوع این بیماری، قرارگاه نظارتی تشکیل و هدفمان بیشتر حمایت از دستگاه‌های مجری به ویژه وزارت بهداشت و درمان و مراکز درمانی آغاز کردیم.
وی با بیان اینکه رویکرد نظارتی سازمان بازرسی تأمین اقلام بهداشتی و ترغیب مجموعه‌های متولی به کمک اقلام سلامت‌محور است، گفت: از همان روزهای اول شیوع ویروس کرونا ، مشکل نقدینگی واحدهای تولیدی از سوی بانک مرکزی مرتفع، نظارت‌ها بیشتر، شبکه‌های استانی فعال، غسل اموات انجام و برای اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی، با ستاد مدیریت کرونا ارتباط مستقیم برقرار و تاکنون اقدامات مختلفی انجام داده‌ایم.

معاون نظارت و بازرسی امور فرهنگی و اجتماعی بازرسی‌ کل کشور در پاسخ به سؤال که آیا این سازمان در رابطه با چرایی کمبود داروهای کرونایی و سرم در داروخانه‌ها ورود کرده است یا خیر، تصریح کرد: بله، علت این وضعیت ایجاد شده نیز مربوط به تعمیر خط تولید یکی از کارخانه‌ها در تبریز بود که بلافاصله مجوزهایی برای واردات سرم صادر و مشکل رفع و خط تولید نیز بنا به الزام کردن سازمان غذا و دارو به عنوان متولی این حوزه، فعالیت خود را ادامه داد.

وی از برگزاری جلسات مختلف سازمان بازرسی با وزارت امور خارجه و وزارت بهداشت و مسئولان امر برای تسهیل و تسریع در واردات واکسن از کشورهایی که آمادگی تأمین واکسن را دارند، خبر داد و افزود: حتی از افراد و مؤسسات خصوصی که توانایی واردکردن سرم به کشور را داشتند، حمایت کرده‌ایم.
عرب‌انصاری از تشکیل پرونده‌های تخلف کرونایی در کشور خبر داد و بیان کرد: در بخش‌هایی مربوط به توزیع و ناهماهنگی در تزریق واکسن تذکراتی داده شده است.

معاون نظارت و بازرسی امور فرهنگی و اجتماعی بازرسی‌کل کشور از تشکیل پرونده تخلفات برای عاملان خروج دارو از بیمارستان‌ها در سازمان بازرسی خبر داد و اعلام کرد: این افراد متخلف دارو را از بیمارستا‌ن‌ها خراج و با 20برابر قیمت در بازار به فروش می‌رساندند که در این رابطه 30 نفر شناسایی، بازداشت و به دادستانی معرفی و برخوردهایی لازم صورت گرفت.

 

درگیری مسلحانه پلیس با زاغ زنان خانه های خالی
2گروه سارق و زورگیر خشن در عملیات مسلحانه پلیس مشهد دستگیر شدند.
مأموران کلانتری های شانزده و یازدهم مشهد در عملیاتی ضربتی و با شلیک چند تیر هوایی توانستند به سرقت های سریالی 2گروه سارق و زورگیر پایان داده و 3متهم را دستگیر و روانه زندان کنند.
اولین پرونده با گزارش چند تن از شهروندان وظیفه شناس مشهدی به جریان افتاد. خبری که موجب شد تا مأموران دایره تجسس کلانتری احمدآباد سرخط پیگیری یک پرونده سرقت قرار گیرند.

مأموران کلانتری به محض دریافت گزارش بلافاصله خود را به محلی رساندند که یک ساختمان خالی از سکنه در آن قرار داشت. 2مرد مشکوک به وسیله یک دستگاه خودرو وانت پیکان وارد محل شدند و مشغول بار زدن مقدار زیادی آهن آلات، در و ایرانیت بودند.

مأموران برای اینکه مانع از فرار متهمان شوند و از سویی مدارک کافی از این افراد داشته باشند، بدون اینکه سارقان از حضور آن ها بویی ببرند تا لحظه خروج این افراد صبر کردند و محل را زیر نظر گرفتند.

همین که خودرو پیکان وانت از خانه مورد نظر خارج شد مأموران وارد عمل شدند و از راننده خواستند تا خودرواش را متوقف کند. اما راننده که از سوی سرنشین این خودرو تحت فشار روانی قرار داشت به اخطار ضابطان قضایی توجهی نکرد و به سرعت خودرواش افزود.

در این لحظه مأموران دست به کار شدند و با استفاده از قانون به کارگیری سلاح چند تیر هوایی شلیک کردند. شنیده شدن صدای شلیک نشان از عزم جدی مأموران برای متوقف کردن خودرو وانت داشت که البته راننده بلافاصله خودرواش را متوقف کرد و در حالی که دست هایش را به نشانه تسلیم در برابر قانون بالا گرفته بود از وانت پیکان پیاده شد. مأموران در این عملیات بلافاصله 2مرد جوان را دستگیر و به کلانتری 16 مشهد انتقال دادند.

راننده وانت در اظهاراتش به پلیس گفت که دیگر متهم دستگیر شده در خیابان به سراغش آمده و خودرو او را برای چند ساعت به مبلغ 150 هزار تومان کرایه کرده است. این فرد ادعا کرد که متهم به او گفته است مقادیری آهن آلات را قرار است به یک منطقه انتقال دهد. او در ادامه اظهاراتش بیان کرد که از نیت شوم این مرد جوان اطلاع نداشته است.

دیگر متهم این پرونده نیز که دارای سابقه کیفری و اعتیاد به مواد مخدر دارد ابتدا منکر ادعای راننده وانت شد اما بعد از اینکه دریافت حنایش برای مأموران رنگی ندارد به جرمش اعتراف کرد.

متهم که از چندی پیش زاغ سیاه خانه خالی از سکنه را چوب می زده با کرایه یک دستگاه وانت پیکان تصمیم گرفته تا لوازم و آهن آلات داخل این ساختمان را سرقت کند و برای تأمین هزینه مصرف مواد مخدرش به فروش برساند.

افراد دستگیر شده در این پرونده برای ادامه تحقیقات در اختیار مقام قضایی قرار گرفتند.
دومین پرونده نیز از سوی مأموران کلانتری شهید آستانه پرست مورد رسیدگی قرار گرفت. مأموران دایره تجسس این مجموعه انتظامی در پی دریافت گزارش مردمی مبنی بر دستگیری جوانی زورگیر در یکی از خیابان های حوالی کلانتری، بلافاصله وارد عمل شدند و خود را به محل رساندند.

با حضور مأموران در صحنه جرم مشاهده شد که مردی جوان در حالی که یک قبضه چاقو در دست گرفته با تهدید مردم قصد فرار دارد که در این لحظه مجریان قانون سر رسیده و در اقدامی ضربتی این متهم را خلع سلاح و زمین گیر کردند. در تحقیقات تکمیلی پرونده و با اعلام گزارش اولیه از سوی شاهدان عینی ماجرا، مشخص شد که متهم به دام افتاده با همدستی فردی دیگر سوار بر یک دستگاه موتورسیکلت بوده اند که او از موتور پیاده شده و با تهدید چاقو گوشی تلفن همراه پسری نوجوان را زورگیری کرده است. در این لحظه چند تن از مردم که شاهد این ماجرا بوده اند وارد عمل شده اند و راه فرار را به روی زورگیران بسته اند که در این میان راکب موتور گریخته اما همدستش دستگیر شده است.

مأموران در عملیات بعدی خود با در دست داشتن سرنخی از راکب موتورسیکلت او را نیز در یکی از خیابان های مشهد شناسایی و دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی مشهد در تشریح دیگر ابعاد این 2پرونده بیان کرد: مأموران کلانتری احمد آباد در عملیات مسلحانه خود که موفق به دستگیری یک سارق سابقه دار شده بودند، 25 نبشی و تعدادی ایرانیت و چند عدد درب آهنی و 45 شاخه میلگرد را از خودرو وانت پیکان کرایه ای کشف و ضمیمه پرونده این فرد کرده اند. به گفته سرهنگ حسین دهقانپور، در پرونده دوم نیز که مأموران کلانتری شهید آستانه پرست مسئولیت رسیدگی به آن را بر عهده داشتند 2جوان زورگیر موتورسوار دستگیر شدند که دارای سابقه کیفری و اعتیاد شدید به مواد مخدر دارند.

این مقام ارشد انتظامی مشهد ادامه داد: زورگیران به دام افتاده انگیزه خود را از سرقت های خشن و خیابانی خود، تأمین هزینه مصرف مواد مخدر بیان کرده اند.

اگر چه هنوز مشخص نیست که این افراد تاکنون مرتکب چند فقره سرقت شده اند اما هر 2 ضمن اقرار صریح به سرقت های خود در تحقیقات اولیه به ارتکاب چند زورگیری در روزهای اخیر اعتراف کرده اند. 3متهم به دام افتاده هر2 پرونده برای ادامه تحقیقات روز گذشته در اختیار مرجع قضایی قرار گرفتند.

 

قتل دختر جوان تهرانی در ویلای شمال
دختر جوان، در حمایت از سـگ زخمی با یک مرد درگیر شد و به قتل رسید.
مرد مباشر که به خاطر دعوا بر سر کمک به یک سگ زخمی دختر جوان را به قتل رسانده بود پس از 20 روز راز این جنایت را فاش کرد.
اوایل شهریور امسال مرد میانسالی از ناپدید شدن دختر ۳۰ ساله‌اش خبر داد و گفت: دخترم در کار نگهداری سگ و گربه و فروش این حیوانات است.

مدتی قبل ویلایی در یکی از شهرهای مازندران خرید و هر چند وقت یکبار برای سرکشی به وضعیت ویلا به آنجا سر می‌زد. چند روز پیش هم راهی مازندران شد تا به ویلایش سر بزند. بعد از رسیدن به آنجا هم با من تماس گرفت، اما از دو روز قبل دخترم به طرز مشکوکی ناپدید شده است.

هر چه با تلفن همراه او تماس می‌گیرم خاموش است و خیلی نگران دخترم هستم.با شکایت مرد میانسال، تحقیقات به دستور بازپرس سهرابی برای یافتن دختر جوان آغاز شد. در بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد دختر جوان مباشری به‌نام هرمز دارد که در غیاب وی کارهای مربوط به ویلای شمال را انجام می‌داده است.

هرمز برای تحقیقات به اداره آگاهی احضار شد و مرد جوان گفت: من خودم زمین کشاورزی دارم و در کنارش امورات مربوط به ویلای خانم جوان را هم انجام می‌دادم. چند روز قبل خانم با من تماس گرفت و گفت قرار است به شمال بیاید اما دیگر با من تماس نگرفت و از او خبر ندارم.

در حالی که هرمز چنین ادعایی داشت، تیم جنایی راهی ویلای دختر جوان شدند تا رد و سرنخی از او به‌دست بیاورند. اما در بازرسی از ویلا هیچ رد و سرنخی از دختر جوان به‌دست نیامد.

در ادامه تحقیقات تیم‌جنایی به مدارکی رسیدند که نشان می‌داد هرمز واقعیت را بیان نکرده و احتمال دست داشتن او در این پرونده بیشتر شد.

در بررسی‌های میدانی مشخص شد که آخرین بار دختر جوان سوار بر خودروی هرمز در شمال دیده شده است. همچنین بررسی تماس‌های تلفنی وی نشان داد که روز حادثه با هم تماس تلفنی داشته‌اند در حالی که مرد ۴۰ ساله در تحقیقات عنوان کرده بود که اصلاً از دختر جوان خبر ندارد. با کنار هم قرار دادن این اطلاعات، پازل ناپدید شدن دختر جوان کم کم کامل شد و بررسی‌ها نشان می‌داد که مباشر جوان در این ماجرا نقش دارد.
بدین ترتیب به دستور بازپرس شعبه نهم دادسرای امور جنایی پایتخت، هرمز بازداشت و برای تحقیقات به پایتخت منتقل شد.

مرد جوان که قصه‌سازی و کتمان حقیقت را بی‌فایده می‌دید در نهایت پس از گذشت ۲۱ روز از جنایت، راز آن را برملا کرد.

او گفت: از زمانی که بهنوش ویلایش را خرید من کارهای ویلا را انجام می‌دادم و هیچ مشکلی هم نبود.

تا اینکه روز حادثه او سوار خودروام شد تا برای خرید وسایل باغ برویم. ناگهان در کنار جاده سگی زخمی را دیدیم که روی زمین افتاده بود. بهنوش از من خواست ماشین را نگه دارم و سگ زخمی را سوار خودروام کنم تا آن را به ویلا انتقال دهیم. اما من اعتراض کردم، گفتم در این وضعیت کرونا یک سگ زخمی ممکن است بیماری داشته باشد و ما را گرفتار کند چرا باید آن را سوار خودروام کنم.

سر همین مسأله باهم بحثمان شد و بهنوش ناگهان شروع به فحاشی کرد. من که خیلی ناراحت شده بودم سعی کردم او را آرام کنم به همین خاطر دستم را روی دهانش گذاشتم. اما متوجه شدم که دیگر نفس نمی‌کشد و مرده است خیلی ترسیده بودم.

جسد را به داخل ویلا انتقال دادم و در همان حیاط ویلا دفن کردم. با اعترافات مرد جوان باتوجه به اینکه جنایت در مازندران رخ داده بود، به دستور بازپرس جنایی پرونده با قرار عدم صلاحیت برای کشف جسد، رسیدگی قضایی و تحقیقات بیشتر به دادسرای محل قتل فرستاده شد.

رکنا

insta1بروزترین خبرهای حقوقی و قضایی کشور را در صفحه اینستاگرام ما دنبال فرمایید

منتشر شده در سه شنبه, 23 شهریور 1400 15:02

 

 apple1  android1  tel11  insta1

گیف جدید دیده بان

ارز - طلا - سکه قیمت ( تومان )
دلار 27,651
یورو 32,459
پوند 38,203
یوان چین 4,305
دینار عراق 207
دینار کویت 93,170
درهم 7,538
لیر 3,160
سکه بهار آزادی 11,448,000
سکه امامی 11,864,000
نیم سکه 5,950,000
ربع سکه 3,500,000
سکه 1 گرمی 2,207,000
طلای 24 عیار 1,541,600
طلای 18 عیار 1,156,200
طلا مثقالی 5,010,000
طلا اونس 175
بیت کوین 1,219,871,701
اتریوم 85,286,191
مابقی ارزها
دلار کانادا 21,950
دلار استرالیا 20,380
دلار نیوزلند 19,980
دلار سنگاپور 20,640
دلار هنگ کنگ 6,750
ریال عربستان 8,088
ریال قطر 7,730
ریال عمان 72,260
فرانک سوییس 30,170
کرون سوئد 3,300
کرون دانمارک 4,730
کرون نروژ 3,265
دینار بحرین 73,580
لیر سوریه 76
روپیه هند 410
روپیه پاکستان 185
منات آذربایجان 0
درام ارمنستان 62
لاری گرجستان 8,920
رینگیت مالزی 3,650
بات تایلند 857
افغانی 335

Copyright 2019 All Rights Reserved

طراحی سایت خبری توسط نونگار پردازش