text1

شنبه, 03 مهر 1400-

بسته حوادث 21 شهریور

دیده بان هشتم : ترس زن مشهدی از مرد آشنا
از روزی که ازدواج کردم حتی یک روز خوش هم در زندگی ام نداشتم، حالا هم که همسرم به طور ناگهانی خانه را ترک کرده است هرازگاهی پنهانی وارد خانه می شود و با بستن دست و پایم لوازم منزل را با خودش می برد تا جایی که  زن 28ساله که به قصد طلاق از همسرش وارد کلانتری طبرسی شمالی مشهد شده بود، در حالی که بیان می کرد کاش به خاطر حرف های دیگران ازدواج نکرده بودم، درباره سرگذشت خود به کارشناس اجتماعی کلانتری گفت: 27سالم بود که «رحیم» به خواستگاری ام آمد.

 

بسته حوادث


خیلی زود درگوشی ها و ایما و اشاره های اطرافیانم آغاز شد. بسیاری از اطرافیانم تصور می کردند خیلی برای ازدواجم دیر شده است و اگر بار رحیم ازدواج نکنم دیگر نباید امیدی به زندگی مشترک با یک پسر جوان داشته باشم. آن ها می گفتند اگر از این فرصت مناسب استفاده نکنی در آینده باید با فردی زندگی مشترکت را آغاز کنی که یا از همسرش جدا شده باشد یا با مردی ازدواج می کنی که همسر دوم او خواهی بود!

خلاصه در آن شرایط هرکس نسخه ای برایم می پیچید. یکی می گفت بختت را بسته اند و باید پیش رمال بروی تا آن طلسم را بشکند و دیگری می گفت نماز بخوان و دعا کن تا خداوند شوهر خوبی نصیبت کند. بالاخره در میان این اصرارهای خانوادگی تصمیم گیری برایم بسیار سخت شده بود. رحیم مرا در عروسی پسرخاله ام دیده بود و آن شب چون مکانی در خانه عروس برای خواب نداشتند با دو نفر از دوستانش در خانه ما خوابیدند.

همین دیدار موجب شد او چند ماه بعد به خواستگاری ام بیاید اما در این میان پدر رحیم مرا به درون اتاقی کشید و گفت: رحیم مطرب است و در عروسی ها خوانندگی می کند، حالا که عاشق تو شده است با او شرط بگذار که باید دست از خوانندگی درعروسی ها بردارد و به دنبال شغل مناسبی برود. من هم به رحیم گفتم تنها به این شرط با تو ازدواج می کنم که به دنبال مطربی و اعتیاد نروی! او هم قبول کرد و این گونه با برگزاری یک مراسم ساده زندگی مشترک مان را آغاز کردیم.
اما فقط یک هفته بعد از ازدواج بود که فهمیدم رحیم اصلا اهل کار نیست و همه اوقاتش را در خانه سپری می کند. با اصرارها و نصیحت های من یک روز سر کار می رفت و چند روز دستمزدش را خرج می کرد. بدتر این بود که همسرم به خاطر هر موضوع کم اهمیتی قهر می کرد و روزهای زیادی را به منزل نمی آمد. هر بار اعتراض می کردم آن قدر کتکم می زد که نفسم بند می آمد. حتی یک بار دستم را شکست و من برای حفظ زندگی ام به خانواده ام گفتم از روی چهارپایه افتاده ام.
با آن که هیچ روز خوشی را در این زندگی مشترک ندیده بودم اما باز هم به زندگی با رحیم ادامه می دادم تا این که حدود 20روز قبل مرا به خانه خواهرم برد و در بین راه با این بهانه که به جست و جوی کار می رود مرا در خیابان رها کرد و گفت عصر به دنبالم می آید اما من هرچه با او تماس گرفتم در دسترس نبود. بالاخره شب هنگام گوشی را پاسخ داد و گفت برای یافتن شغل به مرکز شهر آمده ام و تا چند ساعت دیگر باز می گردم. شب به نیمه رسیده بود و نگرانی در وجودم موج می زد. در این هنگام بود که پیامکی برایم ارسال کرد. همسرم در آن پیامک نوشته بود «برای همیشه خداحافظ! پول رهن خانه را برایت گذاشته ام!» با دیدن این پیام سراسیمه به خانه بازگشتم اما اوضاع خانه ام به هم ریخته بود.

رحیم مقداری از لوازم را با خود برده و کلید خانه را نیز به صاحبخانه داده بود. از شدت تعجب هاج و واج مانده بودم و نمی دانستم رحیم چرا این کار را کرده است. اما او دو روز بعد به طور ناگهانی وارد خانه شد و با بستن دست و پاهایم مقدار دیگری از لوازم را با خودش برد. او دوبار دیگر نیز این کار را تکرار کرد تا این که شب گذشته وقتی در منزلم را شکست و قصد داشت مرا کتک بزند بلافاصله با پلیس 110 تماس گرفتم و او پا به فرار گذاشت اما ای کاش به خاطر حرف های مردم ازدواج نمی کردم و ...
شایان ذکر است، پرونده این زن جوان با صدور دستوری از سوی سرگرد یعقوبی (رئیس کلانتری طبرسی شمالی) و برای انجام مشاوره های تخصصی در اختیار کارشناسان زبده دایره مددکاری اجتماعی قرار گرفت.

 

راز پیچیده یک زن که با چک سرقتی به یک بانک تهران رفت
مرد معتاد وقتی فهمید صاحبکارش به مسافرت رفته است با ورود به خانه وی اموالش را سرقت کرد.
نوزدهم آذر سال گذشته خانم جوانی با مراجعه به کلانتری 159 بی‌سیم از سرقت خانه‌اش خبر داد و گفت: خانه‌ام در خیابان شوش است حدود 2 ماه قبل برای کاری مجبور شدم به همراه خانواده‌ام به شهرستان سفر کنیم اما وقتی برگشتیم متوجه شدم سارق یا سارقان از طریق تخریب قفل در وارد ساختمان شده و اموال و وسایل خانه‌ام از جمله یک دستگاه گوشی تلفن همراه، یک فقره چک بانکی، ساعت مچی و... با ارزش تقریبی 30 میلیون تومان سرقت شده است.
سرهنگ کارآگاه «شهرام سلطانی» سرپرست پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ درباره این خبر گفت: وقتی پرونده به پایگاه ششم فرستاده شد رسیدگی به موضوع در دستور کار عوامل تخصصی تیم مبارزه با سرقت منزل پایگاه قرار گرفت و کارآگاهان برای انجام تحقیقات محلی و میدانی و همچنین بازدید محل سرقت به محل جرم عزیمت کردند.

این مقام انتظامی افزود: در ادامه کارآگاهان با بهره‌گیری از شیوه‌های نوین و علمی کشف جرم موفق به کشف سرنخ‌هایی از صحنه سرقت شدند که با جمع‌بندی کشفیات هویت سارق به اسم سهراب شناسایی شد. کارآگاهان بلافاصله به محل پاتوق وی رفتند اما سارق مورد شناسایی قرار نگرفت.

در ادامه شاکی پرونده با مراجعه به پلیس خبر داد که شخصی چک سرقتی را به بانک برده است. وقتی وی دستگیر شد، گفت: من یک کارگاه تولیدی دارم و چک توسط یکی از کارگرانم به‌نام سمیرا به من واگذار شده است. بلافاصله سمیرا به پایگاه ششم احضار شد و گفت چک را همسرش نوید که در زندان بسر می‌برد به او داده است.

سرهنگ سلطانی افزود: با توجه به تحقیقات صورت گرفته مشخص شد شوهر سمیرا به اتهام مصرف مواد مخدر در زندان تحمل حبس می‌نماید، با هماهنگی مرجع قضایی متهم از زندان تحویل و برای انجام تحقیقات در اختیار قرار گرفت که در تحقیقات بیان داشت چک و گوشی را از شخصی به‌نام سهراب دریافت کرده است و او نیز به اتهام مصرف مواد مخدر دستگیر و در زندان تحمل حبس می‌نماید.

سرپرست پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران در پایان گفت: سهراب نیز طی هماهنگی از زندان تحویل، در تحقیقات تکمیلی به سرقت از منزل شاکی اعتراف کرد و بیان داشت کارگر همسر این زن بوده که به‌دلیل اطلاع از نبود وی و خانواده‌اش طی چند مرحله و بتدریج اقدام به سرقت و خروج اموال از منزل شاکی کرده و سرقت را به تنهایی انجام داده و اموال را پس از سرقت به افراد رهگذر در میدان شوش به‌فروش رسانده است و قادر به معرفی مالخرها نیست.

به گفته این مقام پلیسی، پرونده به همراه متهمان به دادسرا ارسال و متهمان با قرارهای تأمین مناسب روانه زندان و پرونده تحویل مرجع قضایی شد.

 

اعدام در انتظار یک ایرانی در زندان مصر
یک ایرانی در مصر به اعدام محکوم شد
دادگاهی در مصر حکم اعدام هشت خارجی از جمله یک ایرانی را به اتهام قاچاق مواد مخدر صادر کرد.
این هشت خارجی که ۲ مصری هم آنها را همراهی می‌کنند به اتهام قاچاق ۲ تن هروئین از طریق دریای سرخ دستگیر و محکوم شدند.

به گفته منابع قضایی مصر، در سال ۲۰۱۹ محموله مذکور که ۱۹۵ میلیون دلار ارزش داشت از این افراد که هفت پاکستانی، یک ایرانی و ۲ مصری هستند مصادره شده است.

افراد مذکور که همگی ملوان هستند متهم شده‌اند محفظه‌ای مخفی در شناور خود ایجاد و این مواد را در آن جاسازی کرده بودند.

این افراد ظرف ۲ ماه می‌توانند به حکم اعدام خود اعتراض کنند.

رکنا

insta1بروزترین خبرهای حقوقی و قضایی کشور را در صفحه اینستاگرام ما دنبال فرمایید

منتشر شده در یکشنبه, 21 شهریور 1400 16:01

 

 apple1  android1  tel11  insta1

گیف جدید دیده بان

ارز - طلا - سکه قیمت ( تومان )
دلار 27,681
یورو 32,459
پوند 38,203
یوان چین 4,305
دینار عراق 207
دینار کویت 93,170
درهم 7,538
لیر 3,160
سکه بهار آزادی 11,448,000
سکه امامی 11,864,000
نیم سکه 5,950,000
ربع سکه 3,500,000
سکه 1 گرمی 2,207,000
طلای 24 عیار 1,541,600
طلای 18 عیار 1,156,200
طلا مثقالی 5,010,000
طلا اونس 175
بیت کوین 1,217,964,277
اتریوم 81,658,950
مابقی ارزها
دلار کانادا 21,950
دلار استرالیا 20,380
دلار نیوزلند 19,980
دلار سنگاپور 20,640
دلار هنگ کنگ 6,750
ریال عربستان 8,088
ریال قطر 7,730
ریال عمان 72,260
فرانک سوییس 30,170
کرون سوئد 3,300
کرون دانمارک 4,730
کرون نروژ 3,265
دینار بحرین 73,580
لیر سوریه 76
روپیه هند 410
روپیه پاکستان 185
منات آذربایجان 0
درام ارمنستان 62
لاری گرجستان 8,920
رینگیت مالزی 3,650
بات تایلند 857
افغانی 335

Copyright 2019 All Rights Reserved

طراحی سایت خبری توسط نونگار پردازش