text1

شنبه, 03 مهر 1400-

اخبار مهم حقوقی و قضائی

دیده بان هشتم : احیای یک شرکت تولیدی در استان اصفهان
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اصفهان با بیان اینکه با حمایت از تولید و سرمایه‎گذاری، اشتغال پایدار را در این استان دنبال می‌کنیم، گفت: یک شرکت بزرگ تولید تجهیزات آبرسانی با نیروی کار بیش از ۵۰ نفر با مشکلاتی مواجه شده بود که ضمن جلوگیری از تعطیلی این شرکت، زمینه افزایش جذب نیروی کار آن تا ۱۵۰ نفر فراهم شد.

 

اخبار مهم حقوقی قضائی

 

علی اصفهانی در ستاد پیگیری اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی قوه‎قضاییه در استان اصفهان، بیان کرد: با اقدامات، حمایت‌ها و تصمیمات این ستاد ضمن ایجاد انگیزه در سرمایه‌گذاری و کمک به پایداری و ادامه فعالیت بنگاه‌های اقتصادی، زمینه ایجاد اشتغال بیشتر در این استان فراهم می‌شود. وی افزود: در این نشست پنج پرونده در دستور کار بود که پس از استماع اظهارات طرفین، تصمیمات حمایتی و توافق برای اعطای مهلت در بازپرداخت اقساط بدهی به بانک‎ها، اتخاذ و ادامه فعالیت آنها تثبیت شد. دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اصفهان با بیان اینکه با حمایت از تولید و سرمایه‏گذاری، اشتغال پایدار را در این استان دنبال می‌کنیم، گفت: در یکی از پرونده‌ها در مورد یک شرکت بزرگ تولید تجهیزات آبرسانی با نیروی کار بیش از ۵۰ نفر از طریق اخذ و اعطای مهلت از بانک و نیز ارسال پرونده به ستاد تسهیل ضمن جلوگیری از تعطیلی شرکت، زمینه افزایش جذب نیروی کار آن تا ۱۵۰ نفر فراهم شد.

تاکید دادستان مرکز مازندران بر اهمیت نظارت بر توزیع واکسن و دارو
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مازندران بر اهمیت نظارت بر توزیع واکسن و دارو تاکید کرد و گفت: کارگروه سلامت شورای احیای حقوق عامه با حضور روسای دانشگاه علوم پزشکی ساری، بابل و سایر دستگاه‌های ذیربط بمنظور بررسی آخرین وضعیت استان درمقابله با شیوع کرونا تشکیل شد.
محمد کریمی در حاشیه کارگروه سلامت شورای احیای حقوق عامه که در دادسرای ساری برگزار شد، بیان کرد: این کارگروه با حضور روسای دانشگاه علوم پزشکی ساری و بابل و سایر دستگاه‌های ذی‎ربط به منظور بررسی آخرین وضعیت استان مازندران در مقابله با شیوع کرونا تشکیل شد.
وی افزود: در این جلسه اقداماتی که باید در حوزه درمان صورت گیرد، مورد بحث قرار گرفت. همچنین ضرورت توزیع واکسن، مقابله با تبلیغات منفی فضای مجازی در خصوص تزریق واکسن و نقش پزشک خانواده در تزریق واکسن و درمان بیماران از موضوعات دیگری بود که مطرح شد.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مازندران خاطرنشان کرد: در مورد مشکلات دارویی مربوط به بیماران کرونا پس از تبادل نظر و بیان راهکار‌های رفع کمبودها در استان در زمینه وضعیت دارو و درمان بیماران کرونایی مقرر شد دانشگاه علوم پزشکی نسبت به انجام بازرسی و نظارت بر مراکز درمانی و داروخانه‌ها، اقدام کرده و گزارش عملکرد‌ی از وضعیت دارو احصا و درجلسه بعدی مطرح شود.
وی تصریح کرد: خوشبختانه در حال حاضر در سطح استان مازندران مشکلی در خصوص دارو نداریم.
آزادسازی ۳۰۰ هکتار از اراضی تغییر کاربری یافته در چهارباغ البرز
دادستان عمومی و انقلاب چهارباغ در استان البرز، از آزادسازی ۳۰۰ هکتار از اراضی تغییر کاربری یافته در این حوزه قضایی خبر داد.
شاپور صفری از آزادسازی ۳۰۰ هکتار از اراضی تغییر کاربری یافته در حوزه قضایی چهارباغ استان البرز خبر داد و اظهار کرد: این اراضی در بخش مرکزی چهارباغ و در محدوده بین جاده «ملک آباد» و «عرب آباد» واقع شده است.
وی با اشاره به اینکه این عملیات در راستای اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون مقابله با تغییر کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها بوده است، بیان کرد: در این اقدام ۱۲۰ مورد قطعه، ۳۰ مورد بنای در حال ساخت، ۱۲۰ مورد دیوارکشی، ۳۰ مورد استخر، ۳۰ مورد محوطه‏سازی، ۱۵ مورد آلاچیق و دپوی مصالح به تعداد ۲۷ مورد آزادسازی شد.
صفری، ارزش اراضی آزادسازی شده را بیش از ۵۱ هزار میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: اقدامات مقابله‌ای با تغییر کاربری‌های غیرمجاز در این شهرستان با قدرت ادامه خواهد داشت.

پلمپ «کشتارگاه دماوند» با ورود مدعی‌العموم
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دماوند از پلمپ کشتارگاه دماوند با ورود مدعی‌العموم خبر داد و گفت: پیمانکار این کشتارگاه تحت عنوان تهدید علیه بهداشت عمومی تحت تعقیب قضایی قرار گرفت.
محمدتقی تقی‌زاده از پلمپ کشتارگاه دماوند با ورود مدعی‌العموم خبر داد و اظهار کرد: با توجه به شکایت شبکه بهداشت مبنی بر تهدید علیه بهداشت عمومی، به مسئولان کشتارگاه دماوند به مدت دو ماه فرصت داده شد تا نواقص را برطرف کنند.
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دماوند خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه هیچ‌گونه اقدامی در جهت رفع نواقص صورت نگرفت، شخصا بازدیدی از محل انجام دادم، اما متاسفانه مشخص شد که هیچ‌گونه اقدامی در راستای تسویه پساب صورت نگرفته‌ است و ورود این پساب به محیط، سبب شکایت مردم و آلودگی محیط شده بود.
وی با اشاره به عدم رعایت ضوابط بهداشتی در کشتارگاه دماوند اظهار کرد: این موضوع سبب آلودگی دام‌ها می‌شد؛ بنابراین تا رفع نواقص با دستور قضایی نسبت به پلمپ این کشتارگاه اقدام شد.
تقی‌زاده با اشاره به تعقیب قضایی پیمانکار این کشتارگاه تحت عنوان تهدید علیه بهداشت عمومی گفت: بهداشت عمومی، خط قرمز مدعی‌العموم محسوب می‌شود و دادستانی به هیچ‌وجه با اشخاصی که اقدام به تهدید بهداشت عمومی می‌کنند، مسامحه نخواهد کرد.

تشکیل کارگروه نظارتی در دادگستری خراسان شمالی به منظور شناسایی انبار‌های غیرمجاز
رییس کل دادگستری استان خراسان شمالی از تشکیل کارگروه نظارتی در دادگستری این استان به منظور شناسایی و معرفی انبار‌های غیرمجاز خبر داد.
حجت‏الاسلام اسدلله جعفری در نشست ستاد استانی اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی دادگستری استان خراسان شمالی، با انتقاد از نحوه اعمال مراقبت‌های لازم از سوی دستگاه‌های نظارتی و عدم ثبت کامل مشخصات کالا‌ها در سامانه جامع انبار‌ها و نیز ناکافی توصیف کردن ماهیت و ابعاد اقدامات انجام‎شده در این خصوص تصریح کرد: بدون تردید ثبت اقلام مختلف کالا‌ها آن هم به‎طور کامل در این سامانه موجب شفاف‎سازی سازوکار‌ها می‌شود و از طرف دیگر، روند اقدامات نظارتی و دسترسی‌های لازم به منابع نگهداری کالا‌ها و در نتیجه امکان رصد و پایش فعالیت‌ها و ایفای وظایف قانونی را تسهیل می‌کند.
رییس‎کل دادگستری استان خراسان شمالی با اشاره به مبانی قانونی از جمله ماده ۵ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز خاطرنشان کرد: قانون، تکالیف و تعهدات و حدود اختیارات و وظایف قانونی دستگاه‌های متولی و مسئول را دقیقا معلوم کرده است. به‎طوری که سازمان صمت در این حوزه وظایف مدیریتی و نظارتی مشخص و روشنی دارد و از جمله باید موجبات و زمینه‌هایی را فراهم کرده و نیز الزاماتی ایجاد کند تا تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی برابر مقررات قانونی، مشخصات کالا‌ها و موجودی انبار‌ها را در این سامان ثبت کنند تا بر این اساس، سازوکار‌های نظارتی به درستی اعمال و اجرا شود. چنانچه شخص حقوقی در این خصوص قانون را اجرا نکند، از خدمات دولتی منفصل خواهد شد. وی با تأکید بر ضرورت صیانت از حقوق عامه افزود: در اجرای مقررات مصمم هستیم و اجازه نمی‌دهیم عده‌ای با تخلف و ترک فعل، حقوق عمومی شهروندان را تضییع کنند.
جعفری از تشکیل کارگروه ویژه نظارتی متشکل از سازمان صمت، تعزیرات حکومتی، شرکت شهرک‌های صنعتی به منظور شناسایی انبار‌های فاقد مجوز و نیز معرفی آن دسته از انبار‌های غیررسمی که نام آنها در سامانه جامع انبار‌ها ثبت نشده است و نیز تطبیق موجودی انبار‌ها با آمار‌های اعلام شده در این سامانه خبر داد و گفت: در مرحله اول باید انبار‌های کالا‌های اساسی که از جمله نیازمندی‌های مهم شهروندان است شناسایی و سپس طی یک زمان‎بندی مشخص و با استفاده از ظرفیت‌ها و امکانات دیگر دستگاه‌های عضو ستاد استانی اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی اقدام شود.

بازگشت 14 واحد تولیدی به چرخه تولید با حمایت دادگستری کردستان
رییس کل دادگستری استان کردستان گفت: در دو ماه اخیر، 14 واحد تولیدی در این استان به چرخه تولید بازگشت و از بیکاری بیش از 300 نفر جلوگیری به‎عمل آمد.
حجت‎الاسلام سید حسین حسینی خاطرنشان کرد: در راستای اجرای دستورالعمل ریاست قوه‎قضاییه در خصوص پیگیری اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی در قالب این ستاد استانی مشکلات واحد‌های تولیدی در نشست‌های مشترک با ادارات ذی‎ربط و بانک‌های استان کردستان مطرح شد و 14 واحد تولیدی و کارگاهی تعیین تکلیف شد و به چرخه تولید بازگشت.
وی با بیان اینکه در سال تولید، پشتیبانی‎ها و مانع‎زدایی‎‏ها ، اقدامات موثر و ارزشمندی بین مجموعه دستگاه قضایی و استانداری در حوزه حمایت از تولید و واحدهای تولیدی در استان کردستان انجام شده است، افزود: خروجی این کارها، عدم تعطیلی کارخانجات و ایجاد اشتغال بوده است.
رییس‎کل دادگستری استان کردستان تصریح کرد: از جمله این واحد‌های تولیدی، شرکت آتیلا ارتوپد بود که عملا به صورت نیمه‎تعطیل شده بود و با برگزاری جلساتی با حضور نمایندگان بازرسی، دیوان محاسبات و دانشگاه علوم پزشکی فعال شد و علاوه بر اینکه 53 نفر به کار خود برگشتند، زمینه اشتغال 150 نفر دیگر نیز در این شرکت فراهم شد.
وی با بیان اینکه جلوگیری از تعطیلی واحد‌های تولیدی و بیکاری کارگران و همچنین زمینه‎سازی برای اشتغال افراد جدید، از برنامه‎های دستگاه قضایی استان کردستان است، عنوان کرد: این واحدها و شرکت‎های تولیدی که در آستانه ورشکستگی و تعطیلی کامل بودند، با حمایت‎های دادگستری این استان، به چرخه تولید بازگشتند و هم‎اکنون در حال تولید و فعالیت هستند.

حمایت

insta1بروزترین خبرهای حقوقی و قضایی کشور را در صفحه اینستاگرام ما دنبال فرمایید

منتشر شده در شنبه, 20 شهریور 1400 16:15

 

 apple1  android1  tel11  insta1

گیف جدید دیده بان

ارز - طلا - سکه قیمت ( تومان )
دلار 27,681
یورو 32,459
پوند 38,203
یوان چین 4,305
دینار عراق 207
دینار کویت 93,170
درهم 7,538
لیر 3,160
سکه بهار آزادی 11,448,000
سکه امامی 11,864,000
نیم سکه 5,950,000
ربع سکه 3,500,000
سکه 1 گرمی 2,207,000
طلای 24 عیار 1,541,600
طلای 18 عیار 1,156,200
طلا مثقالی 5,010,000
طلا اونس 175
بیت کوین 1,217,964,277
اتریوم 81,658,950
مابقی ارزها
دلار کانادا 21,950
دلار استرالیا 20,380
دلار نیوزلند 19,980
دلار سنگاپور 20,640
دلار هنگ کنگ 6,750
ریال عربستان 8,088
ریال قطر 7,730
ریال عمان 72,260
فرانک سوییس 30,170
کرون سوئد 3,300
کرون دانمارک 4,730
کرون نروژ 3,265
دینار بحرین 73,580
لیر سوریه 76
روپیه هند 410
روپیه پاکستان 185
منات آذربایجان 0
درام ارمنستان 62
لاری گرجستان 8,920
رینگیت مالزی 3,650
بات تایلند 857
افغانی 335

Copyright 2019 All Rights Reserved

طراحی سایت خبری توسط نونگار پردازش